آموزش زبان ترکی استانبولی در تربت حیدریه : ثبت نام دوره 17 کلاس آنلاین ترکی استانبولی در تربت حیدریه

 

آموزش زبان ترکی استانبولی در تربت حیدریه : ثبت نام دوره 17 کلاس آنلاین ترکی استانبولی در تربت حیدریه

( تومر لرن – TomerIran )

درباره زبان ترکی استانبولی

زبان ترکیه ای کلا به سه دسته در تاریخ دسته بندی شده است : زبان ترکی قدیمی از قرن هفتم تا سیزدهم میتوان به آن اشاره کرد، زبان ترکی میانه که از قرن بیستم تا سیزدهم میتوان به آن اشاره کرد و در نهایت زبان ترکی جدید هست که از قرن بیست تا به بعد در کشور ترکیه به ان زبان صحبت میشود. در دوران حکومت عثمانی ها، زبان های فارسی و زبان عربی وارد این زبان شدند و تقریبا میتواند گفت 88 درصد از واژه های زبان ترکی ترکیبی از فارسی و عربی هستند. به این زبان ترکی عثمانی میگفتند که کسانیکه تحصیل میکردند در ترکیه از این زبان استفاده میکردند. زبان ترکی اصیل نیز زبان گویشی بین مردم بود که در کوچه بازار با این نوع زبان حرف میزدند که عامیت داشت.

یک جنبش زبان به به وسیله آتاتورک رخ داد و طی آن رسم الخظ ترکی از فارسی به لاتین تغییر پیدا کرد و واژه های ترکی جایگزین واژه های عربی و فارسی می شود. گاها بعضی از واژه‌های منسوخ شده زبان ترکی باز می‌گردند و برخی از کلمه ها جدید ساخته می‌شوند.

نمونه ای از ویدیو های آموزشی تومرلرن – TomerIran

 

 

چرا یادگیری زبان ترکی استانبولی آسان است

۱- زبان ترکی استانبولی مذکر مونث ندارد.

۲- در زبان ترکی استانبولی دقیقا مشابه فارسی 6 شخص وجود دارد.

۳- صرف کردن فعل در زبان ترکی استانبولی همچون زبان فارسی از شیوه چسبیدن شناسه انجام میگیرد.

۴- حالت استثنا خیلی کم میباشد و همه چیز طبق اصول پیش میرود.

۵- خواندن و نوشت ترکی استانبولی خیلی سادس چرا که دقیقا چیزی که بیان میکنن رو مینویسن و املای کلمات راحت است.

چرا زبان ترکی استانبولی را یاد بگیریم ؟

زبان ترکی استانبولی یکی از زبان‌هایی است که یادگیری آن باعث می شود بتوانید با بیشتر از 100 میلیون نفر به آسانی ارتباط برقرار کنید و یا از طریق این زبان به کسب درآمد برسید

بومیان زبان ترکی استانبولی ترک‌ها، ارمنی‌ها و کوردها هستند؛ این قومیت‌ها تنها چند نمونه هستند که به زبان ترکی استانبولی صحبت می‌کنند. می‌توانید با خیال راحت به سفر 8000 کیلومتری ساحل دریای سیاه ترکیه بروید و به جز تغییر در لهجه، هیچ تغییر دیگری را مشاهده نکنید.

بسیاری از ترک‌زبان‌ها در خارج از کشور ترکیه در حال زندگی هستند . در بلغارستان، تقریبا 10 درصد جمعیت کشور، از نظر قومیتی ترک هستند. مقدونیه، آلمان، بریتانیا و بسیاری از کشورهای دیگر هم تعداد قابل توجهی از جمعیت ترک زبان هارو در خود جای داده اند. در هر جایی از کره زمین در پایتخت هر کشوری که زندگی می‌کنید، اگر در رستوران محلی‌تان که کباب سرو میشود، فردی خوش‌رو و مهربان مشاهده کردید، احتمال اینکه ترک باشد، خیلی زیاد است.

به دلیل اینکه زبان ترکی استانبولی دروازه‌ای به زبان‌های دیگر است

واضح است که زبان ترکی، یک زبان تورکیک (Turkic) است. زبان‌های زیاد دیگری هم وجود دارند که کاملا متفاوت و متمایز هستند و به ترک‌زبان‌ها مربوط می‌شوند یا در بسیاری موارد برای آن‌ها قابل فهم هستند.

در استانبول، ملاقات و صحبت کردن با مردمانی از ترکمنستان، آذربایجان، قسمت‌های ترکی زبان ایران، افغانستان و مناطق اویغور زبان چین یک پدیده معمول و روزانه است. البته، همه این زبان‌ها را نمی‌توان به یک اندازه فهمید، اما می‌توانید منظور فرد را متوجه شوید. اگر می‌خواهید برای یک سفر دور دنیا از مقدونیه تا چین برنامه‌ریزی کنید، زبان ترکی استانبولی بهترین دوست شما خواهد بود.

حال چرا باید زبان ترکی استانبولی یاد بگیریم ؟

شاید با خودتان فکر کنید چرا با وجود اینهمه زبان مهم در دنیا ، یادگیری زبان ترکی استانبولی مهم است .دلایل زیر را مطالعه فرمایید تا با دید بازتر و انگیزه بیشتری یادگیری این زبان جذاب را شروع کنید.

 • یادگیری به عنوان زبان دوم و پرکاربرد
 • اقامت آسان با یادگیری زبان ترکی
 • تحصیل در دانشگاه‌های ترک زبان
 • ارتباط برقرار کردن با افراد خارجی
 • سفر کردن آسان به کشور ترکیه
 • استخدام شدن در کشور ترکیه
 • کسب درآمد

هدف از دوره آموزش دستور زبان ترکی استانبولی در تربت حیدریه

 • تمام افراد در هر سطح و هر سنی در شهر تربت حیدریه باشند می‌توانند از آن استفاده کنند.
 • پیوستگی مطالب این بسته آموزشی بی نظیر است و شما برای استفاده از این بسته آموزشی نیاز به هیچ پیش نیازی ندارید.
 • در این بسته آموزشی علاوه بر گرامر ترکی استانبولی، می‌توانید توانایی‌های تلفظ لغات و مکالمه خود را بطور چشمگیری بهبود ببخشید.
 • به دلیل ارائه هزاران جمله به عنوان مثال، می‌توانید دایره لغات خود را گسترش دهید.
 • تمام نکات لازم برای اینکه بتوانید یک متن حرفه‌ای به زبان ترکی استانبولی بنویسید ارائه شده است.
 • با دانلود ویدئوهای آموزشی بسته آموزشی دستور زبان ترکی استانبولی تومرلرن می‌توانید در هر زمان و هر مکان اقدام به یادگیری نموده و در زمان و هزینه صرفه‌جویی نمایید.
 • در صورت نیاز به آموزش یک مبحث خاص، شما قادر به تهیه جداگانه تمام مطالب این بسته آموزشی نیز می‌باشید.

میزان سختی زبان ترکی استانبولی و ویژگی های آن

یادگیری هر زبان جدیدی می توان مشکلات و سختی های خاص خودش را داشته باشد و چالش های تازه ای در مقابل ما قرار دهد اما زبان ترکی استانبولی در مقایسه با زبان هایی مانند زبان های آسیای شرقی و کشورهای اروپای شرقی خیلی ساده تر است برای فارسی زبانان که دلیل آن هم داشتن ویژگی های خاص است که تقریبا نزدیکی و قرابت زیادی با زبان فارسی دارد. از ویژگی های شاخص این زبان می تواند موارد زیر را بیان کرد:
• ساختار جمله بندی زبان ترکی مانند زبان فارسی است و به صورت (فاعل، مفعول و فعل) است. البته جایگاه واژه ها در زبان ترکی می تواند متغیر باشد.
• حروف اضافه در زبان ترکی پس از اسم ها می آیند.
• ترکی استانبولی مانند تمامی زبان های ترکی دیگری دارای تطبیق آوایی است.
• در زبان ترکی حرف تعریف وجود ندارد.
• نحوه صرف کردن فعل ها در زبان ترکی مانند زبان فارسی است و در حالت ها و شمارش ها با فاعل خودشان مطابقت دارند.
• اسامی در این زبان دارای ۶ حالت دستوری هستند و با یک پسوند خاص به اسم متصل خواهند شد.
• در زبان ترکی جنسیت وجود ندارد که همانند زبان فارسی است و ضمیر سوم شخص مفرد نیز مانند زبان فارسی برای مونث و مذکر یکسان است.
• این زبان مانند تمامی زبانهای دیگر ترکی یک زبان پیوندی است
• الفبای زبان ترکی دارای ۲۹ حرف است و از نظر دستوری و ساختاری تفاوت ها زیادی با زبان ترکی آذربایجانی دارد، هرچند که ریشه یکسانی دارند
• ترکی استانبولی یکی از ۳۵ زبان ترکی است که از زبان های ترکی تبار گرفته شده اند
• این زبان در سال ۱۹۸۲ به صورت رسمی و قانونی به عنوان زبان رسمی کشور ترکیه انتخاب شده و امکان تغییر آن نیز وجود ندارد.
• در کشور قبرس شمالی نیز زبان ترکی استانبولی در کنار زبان یونانی به رسمیت شناخته شده است.
• زبان ترکی تاثیرات زیادی بر زبان های دیگر دنیا گذاشته است که از مهم ترین آنها می توان به زبان صربی، زبان فارسی و زبان یونانی اشاره کرد که در هر کدام بیشتر از ۲۰۰۰ واژه ترکی استفاده می شود.
• این زبان بر اساس گزارشی از موسسه AMT در سال ۲۰۰۲ توانسته تاثیرات زیادی بر زبان های اروپایی مانند انگلیسی، آلمانی، ایتالیایی و اسپانیایی بگذارد.
• بسیاری از زبانشناسان دنیا مانند «هرمن وانبری» این زبان را حتی از زبان عربی کامل تر و بالاتر می دانند.

 

آیا آموزش حضوری زبان ترکی استانبولی در تربت حیدریه امکان پذیر است ؟

خیر آموزش به صورت آنلاین و یا بسته آموزشی است . جهت خرید بسته آموزشی دستور زبان ترکی استانبولی در تربت حیدریه کافیست برروی تصاویر موجود در این صفحه کلیک کرده و به صفحه مخصوص خود منتقل شوید.

مهمترین نکاتی که در یادگیری زبان ترکی استانبولی بایستی بدانید

۱- بسیاری از هم وطنانی که زبان اصلی آنها زبان فارسی است، در تلفظ حروف صدادار ترکی استانبولی دچار مشکل یادگیری هستند. پایه و اساس یادگیری زبان ترکی استانبولی، تسلط کامل بر حروف الفبای این زبان است.

۲- گرامر زبان ترکی استانبولی دارای ۴ قانون اصلی و بسیار مهم می‌باشد که تاثیر اساسی بر کیفیت نوشتار و مکالمه دارند و بایستی حتما تسلط کاملی بر این قوانین داشته باشید.

۳- تقریبا تمام کارهایی که در دستور زبان ترکی استانبولی انجام می‌شود بر پایه بازی با پسوندها و نحوه اضافه شدن آنها به ریشه فعل، اسم، صفت و سایر کلمات است. بنابراین یادگیری پسوندها بخش عمده‌ای از پروسه یادگیری شما را به خود اختصاص خواهد داد.

در پایان لازم به یادآوری می‌دانم که هزینه استفاده از این بسته آموزشی چندین برابر کمتر از کلاسهای خصوصی است و این ویدئوها پس از دانلود همیشه همراه شما خواهند بود تا هر زمان که لازم بود اشکالات خود را رفع کنید. همچنین در صورت نیاز می‌توانید از بخش رفع اشکال وب سایت برای ارتباط با بنده استفاده کنید تا در اسرع وقت نسبت به رفع اشکالات شما عزیزان اقدام نمایم. 

قبل از شروع دوره آموزش دستور زبان ترکی استانبولی در تربت حیدریه چه پیش نیازی یاد بگیریم ؟

تمام نکات گرامری کتابهای آموزشی مهم آموزش زبان ترکی استانبولی در بسته آموزشی دستور زبان TomerIran گنجانده شده است و شما به راحتی قادر به مطالعه و یادگیری این زبان خواهید بود و نیازی به داشتن پیش نیازی ندارید.

دستور زبان ترکی استانبولی چگونه است؟

باید به این جمله توجه داشته باشیم که منظور از دستور زبان ترکی (Türkçe Dilbilgisi) که در این مقاله نیز به آن پرداخته شده، دستور زبان استاندارد زبان ترکی استانبولی است که توسط افراد با سواد در ترکیه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ترکی استانبولی، یک زبان التصاقی زبان ترکی از جمله زبان‌های «پیوندی» یا «التصاقی» (Agglutinative) است و این یعنی بخش عمده دستور زبان به وسیله پسوندهایی بیان می‌شود که به اسامی و افعال اضافه می‌شوند. در زبان‌های التصاقی از جمله ترکی، واژگان به شکل گسترده‌ای از چسباندن تک‌واژها به یکدیگر ایجاد می‌شوند. در زبان‌های التصاقی مانند ترکی استانبولی، کلمه‌سازی صرفا با افزودن پسوند و پیشوند اتفاق می‌افتد. البته در ترکی، اغلب (نزدیک به همه) پیوندها به صورت پسوندی است. حتی حروف اضافه در ترکی (مانند از، به، با، را، در، برای و …) با پسوند ساخته می‌شوند. مثالی از این موارد در ادامه آمده است:

evlerden (از خانه‌ها) = ev (خانه) + -ler (پسوند جمع) + den (حالت ازسویی به معنای از)

gidiyorum (بازمی‌گردم) = git (رفتن) + -iyor (پسوند حال استمراری) + -um (پسوند اول شخص مفرد)

آموزش دوره زبان ترکی استانبولی در تربت حیدریه به چه کسانی مفید است ؟

 1. برای کسانیکه میخواهند به عنوان زبان دوم و پرکاربرد از ان استفاده کنند.
 2. کسانیکه میخواهند اقامت آسان با یادگیری زبان ترکی دریافت کنند.
 3. افرادیکه میخواهند تحصیل در دانشگاه‌های ترک زبان را انتخاب کنند.
 4. کسانیکه میخواهند با یادگیری آن ارتباط برقرار کنند با افراد خارجی
 5. افرادیکه که با یادگیری آن میخواهند سفر کردن آسان به کشور ترکیه داشته باشند.
 6. افرادیکه میخواهند با یادگیری زبان ترکی استانبولی استخدام شدن در کشور ترکیه را انتخاب کنند.
 7. کسانیکه میخواهند با یادگیری زبان و تدریس آن به کسب درآمد بپردازند.

معرفی مدرس دوره آموزش دستور زبان ترکی استانبولی در تربت حیدریه

TomerIran و تومر لرن یک بستر آموزشی جامع زبان ترکی استانبولی است که در آن تمام نکاتی را که ممکن است به آن نیاز پیدا کنید به صورت ویدئویی آموزش می بینید. اگر قصد شرکت در آزمون TomerIran، تحصیل در دانشگاههای ترکیه و یا کار در این کشور را دارید، میتوانید با استفاده از TomerIran تمام مشکلات خود را بطرف کنید. مدرس دوره های آموزشی مهندس فرید لطفی TomerIran و تومر لرن در تمام مراحل آموزشی همراهتان بوده و پاسخگوی سوالات شما می باشد.

هزینه آموزش دستور زبان ترکی استانبولی در تربت حیدریه چقدر است ؟

بسته آموزش دستور زبان ترکی استانبولی دارای ۲۳ سرفصل و ۶۳ ویدئوی آموزشی می‌باشد و مدت زمان آموزش ۲۰ ساعت و ۱۵ دقیقه بوده و حجم کل بسته ۳.۲۴ گیگابایت می‌باشد. در صورت نیاز به مشاوره و سوال کافی است به بخش تماس باما مراجعه نمایید.

آموزش زبان ترکی استانبولی در تربت حیدریه

کلاس آموزش آنلاین زبان ترکی استانبولی در تربت حیدریه

دوره اموزش ترکی استانبولی در تربت حیدریه

پک اموزشی دوره زبان ترکی استانبولی در تربت حیدریه

ثبت نام کلاس اموزش زبان ترکی استانبولی در تربت حیدریه

سرفصل دوره آموزش زبان ترکی استانبولی در تربت حیدریه

✍ آشنایی با حروف الفبای ترکی استانبولی

✍ نحوه تلفظ حرف E

✍ نحوه تلفظ حرف Ğ

✍ قانون هارمونی حروف صدادار

✍ کاربردهای علامت تصحیح

✍ انواع اسم در ترکی استانبولی

✍ نحوه استفاده از حروف بزرگ در ترکی استانبولی

✍ آشنایی با اعداد در ترکی استانبولی

✍ تقسیم بندی اعداد در ترکی استانبولی

✍ چهار عمل اصلی ریاضی در ترکی استانبولی

✍ درصد، میانگین، توان و رادیکال در ترکی استانبولی

✍ اعداد توزیعی و ترتیبی در ترکی استانبولی

✍ اشکال هندسی و زاویه ها در ترکی استانبولی

✍ قانون fıstıkçı şahap

✍ قانون pçkt

✍ قانون حذف حروف صدادار تنگ

✍ کاربرد آپستروف در ترکی استانبولی

✍ پسوندهای جمع در ترکی استانبولی

✍ پسوندهای وضعیت در ترکی استانبولی

✍ پسوندهای la و le در ترکی استانبولی

✍ اجزاء جمله در ترکی استانبولی

✍ صفات در ترکی استانبولی

✍ بخش اول ضمائر در ترکی استانبولی

✍ بخش دوم ضمائر در ترکی استانبولی

✍ قیدها در ترکی استانبولی

✍ جملات koşaç در ترکی استانبولی

✍ جملات پرسشی در ترکی استانبولی

✍ مضاف و مضاف الیه در ترکی استانبولی

✍ زمان حال در ترکی استانبولی

✍ زمان آینده در ترکی استانبولی

✍ زمان گذشته در ترکی استانبولی

✍ زمان گسترده یا نامحدود در ترکی استانبولی

✍ اسم فعلها در ترکی استانبولی

✍ بخش اول صفت فعلها در ترکی استانبولی

✍ بخش دوم صفت فعلها در ترکی استانبولی

✍ بخش سوم صفت فعلها در ترکی استانبولی

✍ بخش اول قید فعلها در ترکی استانبولی

✍ بخش دوم قید فعلها در ترکی استانبولی

✍ بخش سوم قید فعلها در ترکی استانبولی

✍ بخش چهارم قید فعلها در ترکی استانبولی

✍ حالتهای امری، درخواست، شرط، آرزو

✍ شکل حکایتی زمانهای مرکب

✍ شکل روایتی زمانهای مرکب

✍ شکل شرطی زمانهای مرکب

✍ حالتهای مختلف جمله koşaç

✍ زمانهای ترکیبی با ریشه فعل ol

✍ تبدیل نقل قول مستقیم به غیر مستقیم در ترکی استانبولی-بخش اول

✍ تبدیل نقل قول مستقیم به غیر مستقیم در ترکی استانبولی-بخش دوم

✍ تبدیل نقل قول مستقیم به غیر مستقیم در ترکی استانبولی-بخش سوم

✍ تبدیل نقل قول مستقیم به غیر مستقیم در ترکی استانبولی-بخش چهارم

✍ تبدیل نقل قول مستقیم به غیر مستقیم در ترکی استانبولی-بخش پنجم

✍ تبدیل نقل قول مستقیم به غیر مستقیم در ترکی استانبولی-بخش ششم

✍ انواع فعل در ترکی استانبولی-بخش اول

✍ انواع فعل در ترکی استانبولی-بخش دوم

✍ انواع فعل در ترکی استانبولی-بخش سوم

✍ عبارات پر کاربرد نشان دهنده زمان در ترکی استانبولی

✍ نحوه بیان الزامی بودن یک عمل در ترکی استانبولی

✍ کاربرد پسوندهای ca و ce در ترکی استانبولی

✍ کاربرد کلمات için و üzere در ترکی استانبولی

✍ نحوه بیان دلیل در ترکی استانبولی

✍ کاربرد پسوندهای tezlik و sürelik در ترکی استانبولی

✍ کاربرد کلمات gibi و kadar در ترکی استانبولی

نحوه خرید پک آموزش دستور زبان ترکی استانبولی در تربت حیدریه

برای خرید پک آموزشی دستور زبان ترکی استانبولی کافی است برروی یکی از تصاویر همین مقاله کلیک کرده و یا برروی دکمه خرید زیر کلیک کنید تا به صفحه مربوط خرید محصول منتقل شوید.

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره رایگان کلیک کنید